Trabzon Yedigöller

admin

20 Haziran 2019

Yorum yapılmamış

YEDİGÖLLER

Yaz aylarının nemli ve sıcak havasının yanında yaylalarımız çok çeşitli faunalar ve floraları, zengin ormanları, ırmakları, krater gölleri, peyzaj görüntüleri coşkun dereleri,rafting, dağ ve doğa yürüyüşleri, av ve olta balıkçılığı, kano ve kış sporları, şifalı suları, çim kayağı, ahlakın kültürel yaşantısı, yöresel yemekleri gibi değerleri ile önemli bir potansiyel göstermektedir.

Yaylacılık; ekonomik ve doğal nitelikleri yanında sosyal bir algı olarak da önem arz ermektedir. Yaylaya çıkmak eskilerden bu yana süre gelmektedir. Yöre kültüründe geleneklerin büyük bir ifadesi olarak her sene yaylalarda etkinlikler düzenlenmektedir.

Kadırga Yaylası Otçu Haftası etkinliği, Şalpazarı Geyikli Sis Dağı etkinlikleri, Akçaabat Hıdırnebi Yaylası etkinliği, Maçka Lişer Yaylası Soğuk su etkinliği, Vakfı kebir Kara dağ Yaylası etkinlikleri organize edilen şenliklerden birkaçıdır. Yaylalarımız yabancı ve yerli ziyaretçileri büyüleyecek ölçüde yayla mimarisine uygun Çaykara park Hotele 40 km mesafede olup, nemli ortamı seven bitki ve çiçeklerle süslenmiştir. Dağlardan gelen yeraltı suları denize kavuşmak için adeta coşup akar.

Mavi ve yeşilin böylesine muazzam ve göz kamaştırıcı, tabiatın anlatılması güç güzelliğini dinlenme, spor, gezi imkanlarını,

kentimizin yerli, yabancı turizm gerçeğine uygun turizm detayı olan yayla turizminin natural olarak gelişme göztermesine ve ilgi görmesine sebep sağlamıştır.

Yedigöller

Yedigöller

Yedigöller

Böylesine yaşanmaya ve görülmeye değer bulunan yaylalarımıza son senelerde artan güzel ilgi nedeni ile her sene gelen on binlerce insanın yeme-içme, konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Çaykara Park Hotel başka bölgelerde bulunamayacak, dinlenme ve tatil amaçlı gelinebilecek en iyi tesislerdendir.