TRABZON UZUNGÖL

admin

20 Mayıs 2019

Yorum yapılmamış

UZUNGÖL

UZUNGÖL ÇAYKARA PARK HOTEL de konaklama ayrıcalıklarından biri de çevresinde ki doğal güzelliklerin merkezinde bulunmasıdır. Eşiz ormanları,barındırdığı endemik bitkileri ve canlı türleriyle süslenmiş Uzungöl ÇAYKARA PARK HOTEL’e sadece 14 km mesafededir.

Uzungöl etrafı sık ormanlarla çevrili bir heyelan set gölüdür. Dağlardan düşen kayaların Haldizen deresini

kapatmasıyla Soğanlı ve Kaçkar sıradağlarının kesiştiği yerde oluşmuştur. Uzungöl çevresinde bulunan ormanlar da eşsiz tabiat harikalarıdır. Ilıman kuşağın en yaşlı ormanları bu bölgede bulunur. Özellikle Ladin, Kızılağaç, Kestane ve Ceviz ağaçları bakımından zengin ormanlarına yapacağınız geziler sırasında ÇAYKARA PARK HOTEL’i tercih etmiş olmanın ayrıcalığını bir kez daha hissedeceksiniz.

< style="color:; padding:px; text-align:; font-size:px; line-height:px; letter-spacing: px; font-weight:;" class=" ">UZUNGÖL

Uzungöl hem bitki hem de yabani barındırdığı yabani hayvanlar bakımından eşsiz bir yerdir. Yoğun yağış alan Uzungöl ormanlarında Boz ayı, vaşak, su samuru, geyik, dağ keçisi, kurt, karaca, porsuk gibi 60 memeli türü yaşamaktadır. Ayrıca Uzungöl çevresinde 60’dan fazla endemik bitki türünü inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

ÇAYKARA PARK HOTEL de geçireceğiniz keyifli tatili Uzungöl ziyaretinizde karşılaşacağınız 250 kuş türünün cıvıltılarıyla renklendirme fırsatı yakalayacaksınız Tüm bu özellikleri nedeniyle bölge Doğal Sit Alanı statüsündedir.

UZUNGÖL

UZUNGÖL

Gelelim benzersiz göl manzarasına;siz ve sevdiklerinizi bütün konukseverliğiyle karşılayan gölün uzunluğu 1 km’dir eni ise 500 metre’dir. Gölün derinliği yer yer 10 metreyi aşmaktadır. Yaz aylarında gölün suyu deniz suyuna oranla daha soğuktur. Yüzme imkanı bulunan gölde ayrıca balıkçılık gibi faaliyetlerde yapılmaktadır.

ÇAYKARA PARK HOTEL’i tercih ederek tüm bu güzellikleri yaşama fırsatı bulacak ve unutamayacağınız anılar biriktireceksiniz