Garester yaylası

Garester yaylası Çaykara Park Hotel’e 26 km mesafe, Uzungöl’ün güney bölümünde yaklaşık olarak 2350 rakımlı tepenin hemen ardında bulunmaktadır. Yöre halkı “Dünyanın Sonu” olarak tanımladığı yayla olmaktadır. Gerçekten de dünyanın sonundaymışsınızcasına bir hise bürünür içiniz. Garester yaylasının zirvesinden Uzungöl sanki 1 adım ötedeymişsiniz gibi görünmektedir.

Aslında real de öyledir. Uzungöl’ün rakımı 1150, Garesterdeki yüksekliğin rakımı 2350’dir. aradaki uzaklık kroki olarak 300 metre kadardır. Eğer buraya gelirseniz geri dönüşü havanın kararmasının ardından yapın. Dönüş güzergahında doruklardan Uzungöl’ün ışığını seyre dalmak muazzam bir haz vermektedir. 1000 metrelik bir duvarın üzerinden zeminde oluşturulmuş bir yerleşim alanına bakıyormuşsunuz gibi bir his oluşturmaktadır. O görseli anlatmak yetmeyip orada yaşamak gerektiğini sizlere özellikle söylemek isteriz.

Son zamanlarda Uzungöl’e duyulan bu ilgi ile Çaykara Park Hotel misafirlerini çok güzel şekilde ağırlayarak bu mükemmel ve sıra dışı nimetlerden faydalanmalarına yardımcı olarak kendisi de turizm alanında ilgilenilen Otelcilik de çığır açmış bir firma olmaktadır.